İlle de zelzele mi olmalı?

Tağuti düzenler ayetin haber verdiği gibi, ekini (alemi) ve nesli (ademi) ifsad eder.. Ve asla yerinde duramaz. Her daim daha zalim daha karanlık daha bataklık bir hal alır. Ta ki mukadder olan zelzele gelene dek..

Basit misal ile izah edelim.

Laik asrın başında kadında uzun etek yakalı gömlek vardı. Sonra alttan üstten iyice kısaldı. Sonra dar pantolon strec vs. Sonra şort türedi ve şimdi ise kıçının yanakları ortada mini şorta döndü.. Bir kaç yıla kalmaz donla gezilecek.. Islam devrimi bir kaç yıl kadar yakın yani..

Fakat devrimin en son ceza kesecegi, hatta belki ceza da değil, sadece ıslah edeceği kimseler bu sefihlerdir.. Ilk cezalandıracağı kimler peki?.. Onu yazmaya gerek yok.. Batıla hak diyen çanak yalayıcı islamcılar tabi ki..

Dünyada da burada da, İslamın önündeki en büyük engel islamcılar artık.. Amon Haman Karun Samiri ve Belam’lar Firavun’lardan bile eşed ve tehlikelidir..

Yagmalanan vatan; yok edilen tabiat, coğrafya ve tarih; gökdelen silüetiyle sureti sîreti ifsad olan şehirler; ifsad olan nesil; küfür ahkamını icad ve icra edenlerin yaradana başkaldırısı; demokratik birer hak olarak mukaddesata en galiz hakaretler; ölüme gönderilen muhacirler.. Abd Rus Çin Avrupa Safevi vs küffar ile birlik olup zaman zaman ümmetin şehirlerine bomba yağdırmak, veya buna yardım yataklık etmek.. Bir adım sonrası ensest olan lgtb ve demokratik bir hak olarak serbestliği..

Ve daha binbir türlü tuğyan, envai çeşit küfür ve zulüm.. Yakın bir gelecekte islam inkilabı vuku bulmazsa, deprem veya başka bir umumi musibet çok muhtemel gözüküyor.. Allahualem.. Zalimler’e veyl Hanifler’e selam olsun..

Zelzele, uzun müddet sıkışma ve gerilme ile biriken bir kuvvetin El-Muktedîr’in izni ile müteharrik zuhurudur.. Açıkçası işin ahirinde ya kürre-i arz ya ehl-i ırz.. Adetullah böyle câri olagelmiştir çünkü..

Olsun mu? Hayır. Biz felaket tellalı ya da anarşist değiliz. Deprem ya da Devrim meraklısı değiliz! Adam olunsun, hidayet olsun; ve böylece afiyet selamet olsun daim..

Allah’tan belasını isteyenler iki beladan birini bulmuştur hep.. Hem kutsal kitaplar hem tarih kitapları bunu beyan ve ikrar eder..

Psikolog-Tarihçi / Levent Akıncı

İlginizi çekebilecek konu başlıkları

MUSİBET GÜNLERİNDE AMON RAHİPLERİ

Depremler, salgınlar, yangınlar, harpler vs.. Hepsi de Rahmân’ın kevnî âyetleri.. Ki…