Kategoriler
Güncel

8 Mart ve Feminizm

“-Meslek? -Ev hanımı. -Iyy, ne kadar da aşağılık bir iş. Sahi, o da bir iş mi? Bildiğin kölelik”..

Bunu, kimi doğrudan kimi dolaylı olarak söyleyen çok cahilimiz var! Metropol köylüleri!

Bir ev hanımının, tabiri caizse kimini “kalfa” kimini de “usta” derecesinde; kimini “lisans” kimini “master ve doktora” düzeyinde yaptığı bazı “İŞ”ler;

Muallimlik, Pedagoji, Gastronomi, Ev Ekonomisi, Bakıcılık, Temizlikçilik, Yöneticilik, Güvenlik.. Üstelik hizmeti kendi ailesine sunmanın hazzı ve coşkusu asla maaş karşılığı yabancılara yapılan hizmetteki gibi olmamaktadır..

Bu hizmetlerin her birine dışarıda olukla para akıtıldığında bile aynı güven ve kalitede sonuç alınamıyor..

Çeşitli sekülerist feminist ideologlar da bu hakikati bilir. Eşşek gibi de bilir. Ama işlerine gelmez..

Evde babasına annesine veya kocasına veya evladına bir bardak su getirmek kölelik(?), kendi ayakları üstünde durabilen güjlü gadın(?) olabilme uğruna sabahın köründe gidilip gecenin karanlığında dönülen bir şirkette kodamanlara ister çay ister evrak getir götür ise özgürlük(?).. Kadın işe, Çocuk kreşe..

Fıtri ve Şer’î olan her şeyin ifsad olması, hak ve mesuliyetlerin değiştirilmesi, vazife ve rollerin terse dönmesi.. Laikligin ve Feminizmin kadına getirdiği özgürlük budur işte!..

Ve her iki cins için de akıbet, adeta artık ‘ne kadın ne erkek’ denemez türden ara bir form olan ucube mutantlara dönüşmek..

Hanımların meşru çerçevede tahsiline ve dışarıda belli bazı işlerde çalışmalarına muhalif değiliz. Fakat burada anlatmak istediğimiz farklı. İlişikte linkteki makalelerimizde de bahsetmiştik, ehli küfr biz islam ümmetine kadın hakları hususunda ders veremez, hiç bir hususta ders veremez. Biz onlara veririz!..

Yakın tarihteki bütün ideolojik fırıldaklıklar hep Fransız ihtilalindeki şu Tapınakçı “Özgürlük, Eşitlik, Kardeşlik” sloganıyla yapılmıştır.. Kime göre neye göre “Özgürlük, Eşitlik, Kardeşlik”? Bir mihenkten, bir fıkıhtan hukuktan ve ahlaktan yoksun olunca içi boş, nereye çeksen oraya gelir laflar işte! “Dini ahlakı dili kültürü yok edeceğiz” diyecekleri yoktu ya. Tabi ki bu sloganlarla kotardılar her işi.. Sonuç? Yerine göre Lgtbinin ve yerine göre Kapitalizmin yerine göre Komunizmin yerine göre Kemalizmin yerine göre Apoizmin truva atı olan bir “Feminizm” ve “Hümanizm”..

Kadının Adı..

Mirasta Dişi PaylarıLevent Akıncı