Kategoriler
Güncel

ACEM OYUNLARI

KIZIM OLMADAN ASLA isimli kitabın 1991’de sahnelenen filmi büyük oranda Siyonist İsrail’de çekildi. Film bir çok ülkede gişe rekorları kırdı. Çeşitli ödüller verildi. İran’daki sözde islami rejimi ve bu bahaneyle de İslam’ı karalamak için Siyonist Israil ve Haçlı Amerika’nın tam destek verdiği film, Islam’a kasteden alçakça sinsice mesajlar ve yalan iftira üzerine kurulu sahneler içerip, Holokost ajitasyonlarını aratır derecede bir Feminist propaganda filmi olarak sinema tarihine geçmiştir..

OSAMA ise 2003 yapımı ve Sünni İslam halklarını karalamak için İran’lı sinemacıların batılı Haçlı muttefikleri ile beraber çekip çevirdikleri bir film. Çeşitli ödüller almış bir film bu da. Aynı meşrebi, kara propaganda ve alçakça iftira ve yalanları bu filmde de görmekteyiz.. ‘Kızım Olmadan Asla’da kendilerine yapılan kahpeliği bu kez İranlılar ve Batılılar ‘Osama’ filminde Sünni Afganistan’a yapmışlar!

Görülen o ki, Rafizi Acem oyunları hiç bitmiyor. Sünni hiç bir Devlete tahammülleri olmayan Şii İraniler, kadim müttefikleri Haçlı Sömürgecilere ve Feministlere vs şirin görünmek için ve de aynı zamanda ‘Kızım Olmadan Asla’ filmindeki imajı üzerlerinden atmak için ‘Osama’ gibi daha çok filme imza atacaklar gibi..

Nitekim evvelce de 2001 İranilerin yapımı BARAN filminde İran, Afgan Mültecilere kucak açan bir ülke; Taliban ise bu göç ve sefaletin sorumlusu olarak tanıtılmıştı. Ve aynı şekilde benzer kara propaganda 2001 İranilerin yapımı olan KANDAHAR filminde de görülmektedir.

Bu günde artık net bir şekilde Haçlılar’ın Afganistan, Irak ve Suriye gibi Sünni halkların yurtlarını işgalinde o kafirlerle işbirliği ve istihbari ve askeri ittifak içinde olan Rafızi İran ve uzantıları, bu tür propagandalarla belli ki sonraki senelerde yapacakları bu işbirliğine kamuoyunda adeta zemin hazırlamışlardır..

‘Sünni savaşçılar teröristtir biz Amerika, Rusya, Avrupa ve Çin ile beraber hareket edip nerede Sünni bir hareket veya Devlet varsa onu birlikte yok etmeye hazırız’ mesajı her fırsatta verildi ve öyle de gerçekleşti.. Bu gün Ortadoğu Iran’dan Irak ve Suriye’ye ve Lübnan’a, kurulan bir Şii hilaliyle Rafizilere teslim edilmiş durumdadır..

Ve başta da belirttiğimiz gibi, Iraniler, ‘Kızım Olmadan Asla’ filmi gibi filmlerde İran’a karşı yapılan iftira ve kara propagandaların aynısını ‘Baran’, ‘Kandahar’ ve ‘Osama’ gibi filmlerle Sünni halklara yapmıştır. Aynen Nazi soykırımına uğrayan bir kısım Yahudilerin aynı zulmü ve daha fazlasını Filistinliler’e yapması gibi.. Şeyhülislam İbni Teymiyye Rahimehullah’ın Yahudiler ve Hristiyanlar ile Rafıziler arasında yaptığı kıyas ve çıkardığı benzerlikler geldi yine aklımıza..

OSAMA, KANDAHAR, KİTE RUNNER (UÇURTMA AVCISI), PERVANE (THE BREADWİNNER), BENİM ADIM MALALA, AT FİVE İN THE AFTERNOON, KABUL EXPRESS, HEİRAN, BARAN, ESCAPE FROM TALİBAN, HAVVA MARYAM AYESHA, SYNGUE SABOUR..

Görüldüğü üzere Afganistan üzerine bir çok film çevrilmiştir. Çoğu Şii İran destekli. Ve hepsinde benzer konularla ya iftira ya abartı ve tahrif sözkonusu. Fakat yazık ki medya nereyi işaret ederse sürüler o yana meyl ediyor..

Ve gelelim Osama, Baran, Kandahar vs bu düzmece senaryolu filmlere bizim Kemalistlerin Ateistlerin vs zevatın verdikleri tepkilere.. Sosyal medyada çeşitli yazı ve yorumlarda görüldüğü üzere genelde aynı cümleler var; ‘Atatürk olmasaydı bizim ülkemiz de böyle, Afganistan gibi olacaktı’.. Yani Karanlık Oda mimarı Soner Yalçın veya Ruşen Çakır model türlere epey ekmek çıkmış..

İşin garip ve trajikomik yanı, Rafızi İran ve uzantılarının Islam ve Ümmet düşmanı olduğunu fark edince, Irak ve Suriye’de Sünni sivilleri ayağından asıp, diri diri yakıp, elinde döner bıçağı ile lime lime kesen Rafizi generallere İsam Zahraddin ve Kasım Süleymani gibi kasaplara ağıtlar yakıp kahraman ilan eden Odatv ve benzer bir kısım Laikçiler; bundan fazla değil on yirmi yıl evvel Iran’ı İslam Devleti zannederek Müslümanlara ‘Mollalar İrana’ gidin diyerek saldırıyorlardı.. Şimdi hepsi İran’cı oldu..


Levent AKINCI