Kategoriler
Güncel

Afgan Kızlar Okumalı!

Meşhur alimlerimizden Şeyhülislam İbni Teymiyye, Imam Sehavi, Hafız İbni Hacer ve daha nicesinin tedris hayatında hocaları arasında hanımların da olduğu bilinmektedir. Cami, medrese, bahçe vs çeşitli mekanlarda hanım alimler de ders vermiştir. Tarihimizde, bırakın talebeyi, muallim müderris bile olmuştur Müslüman hanımlar..

Bir dönemde talim tedris ile meşgul İstanbul hanımefendileri, Cezayir Tunus garb ocaklarındaki Türkler de dinini itikadını iyi öğrensin diye aralarında para toplamış ve Türkçe Birgivi Risalesi’ni istinsahlarla çoğalttırıp çoğalttırıp oralara göndermişlerdir.

Çeşitli makalelerimizde de bahsettik zaman zaman; Afrikalı Fatıma el Fihri, Türk Baciyân, Mağribli Arap Sultan Seyyide el Hurra, Sumatra Açeli Prenses ve Amiral Malahayati, Kazan Tatar Melikesi Süyun Bike, Hanım hayratı vakıflar, camiler, külliyeler, daruşşifâlar, çeşmeler, medreseler, Mihrimah Sultanlar, Validesultanlar, Gevher Nesibe, Hunat Hâtun, Paşa Hatunlar..

Savaşçıdan, kütüphane ve üniversite kurana, şaire, hattata, vakıf kurucusuna, melikesine, amiraline. . İslam tarihinde hanımlar her zaman aktif olmuşlardır..

Şartlar sağlandığında müslüman bir hanım talebe de olur muallime de..

Taliban teknik sorunlar sebebiyle ve geçici olarak kızların tedrisine ara vermiş duyduğumuza göre. İslam esaslı eğitim öğretim için yeterli binalar ve sınıflar da yokmuş, akademisyen hocalar da.

Tarihi dokuyu ve tabiatı mahvederek her yeri betona boğan müteahhit partisi ve yandaşları yanaşmaları gidip el atacak değil elbette, onlardan beklenmez yaralı parmağa işemek; ama çeşitli islamcı stklardan beklenir böyle bir hayır işi. Üç beş stk birleşip bir okul veya bir sağlık ocağı yapabilir.

Şu an en acil ihtiyaç gıda ve tıbbi malzeme ve de tabip imiş. Her kasabada her şehirde. Hastane, sağlık ocağı, poliklinik ve tıbbi malzeme eksikliği hatta yokluğu sözkonusu.. Korkunç bir zaafiyet içinde ülke.. Açlık ve Hastalık.. Ve bu işlere ek olarak oraya gidecek kalıcı veya geçici olarak yerleşecek tabip ve muallimlere akademisyenlere ihtiyaç varmış. Ve müfredatların ıslah ve tasnifi de ayrı bir sorun belli ki.. Bu kadar sorun varken acımasızca tenkit edenler ya gayri müslimdir ya da tuzu kurudur vesselâm..

Dünya adeta ayaklanmış. Timsah Gözyaşı döküyor küffar! Kafirler, hele de namerdi böyledir işte!

– Afganistan, Çeçenistan, Irak, Bosna, Suriye, Somali, Patani, Moro, Burma, Türkistan, Filistin, Mısır, Mali, Açe, Keşmir, Hindistan, Çad, Angola ve daha nice beldede senelerce müslüman halklar ve kadınlar çocuklar binbir çeşit katliam, tecavüz, hapis, işkence ve baskı yasak ve fakirlik açlık ve hastalık ile boğuşurken seyrederler; en basitinden an itibariyle Hindistan’da binlerce müslüman kız tesettür sebebiyle okullara alınmazken seyrederler;

– Taliban, doğrudur veya yanlıştır, geçici olarak okullara ara verdiğini söyler; hepsi ayaklanırlar!

İlaç vermezler, tıbbi malzeme vermezler, gıda göndermezler, para vermezler, alt yapı hastane yol okul vs yapmazlar, akut hiç bir derde ilaç olmazlar; ama uzun vadeli çözülecek bazı kronik sorunları bahane eder saldırırlar! Temel ihtiyaçlar sözkonusu olunca umurlarında bile olmaz; ama zaruri her şey bitmiş her bir hayati sıkıntı hallolmuş gibi lüks ihtiyaç olan okulun peşine düşerler! Afrika’da binlerce kız bırakın okumayı, açlık ve hastalık ile boğuşuyor, bazı yerlerde hanımlar ve çocuklar yalın ayakla kilometrelerce yol yürüyüp çamurlu su taşıyor evlerinde içmek için ve temizlik için. Kafir dünyanın ummmrunda bile değiller!!!

Ruslar Afganistan ve Çeçenistan’da, Amerika ve Avrupa Afganistan ve Irak’ta, Rusya ve İran Suriye’de, Budist Myanmar devleti Rohingya’da, Sırplar Bosna’da, Fransa Mali’de, ve daha bir çok kefere bir çok beldede ümmetin kadınlarına çocuklarına türlü zulmü pisligi yaparken zerre umursamayan küffar, Afgan kızların okuma hakkının davacısı olmuş!

Kümeste tavuklar gibi gördükleri halklarımıza tapınakçı masonik ‘özgürlük, eşitlik, kardeşlik’ sloganıyla sokulmaya çalışan tilkiler bunlar..

Doğrusu şu ki; kafir dünyanın gözünde müslümanların oğlunun da kızının da bir köpek kadar tavuk kadar değeri önemi yoktur! Onlar ümmetin çocukları oğulları kızları okusun ve ülkeleri kalkınsın istemezler! Bunu biz isteriz, kafirler istemez! Onların derdi başka!..

Onların bilhassa da islam ülkelerindeki küffarın karın ağrısı şu; bu bir avuç sarıklı piyade bütün zaruretlere ve orantısızlığa eşitsizliğe rağmen nasıl olur da kırk yıldan beri, bizim daim ayaklarını yaladığımız hayranı tapıcısı olduğumuz süpergüçlerin, Sovyetler’in, Amerika’nın, Avrupa’nın kıçına teneke bağlar? Bu bir avuç sarıklı piyade nasıl olur da hava kara deniz kuvvetleri ve nükleer biyolojik kimyasal silahları olan ve son teknolojiye sahip olan süpergüçleri rezil eder de tüm bu dünyaya rağmen islam devletini ihya ederler?..

Afgan kızlara da sözümüz şudur ki; evet, okuyun. İslam dairesi içinde sonuna kadar okuyun. Ama ondan da önce asrı, hadisatı, bu süreci, dünyayı, iş bu anlattığımız şeytani tuzakları, ve sömürgeci küffarın timsah gözyaşlarını da iyi okuyun.. Aksi taktirde av hatta yem olursunuz..

Kadının Adı başlıklı yazımızda dediğimiz şu hakikati de bir kez daha tekrar edelim; Islam’da ‘Kadının adı bile yok’ sloganıyla sürekli dinimize tarihimize ve kültürümüze saldıran sömürgeciler ve taşeronları olan yerli feministler bilmelidir ki;

İslam Ümmeti’nin yiğit hanımefendileri adlarını, kişilik olmayınca sürekli dişilik ile teşhirle ön plana çıkmaya çalışan ve teşhir edip durdukları kıçlarına adlarını dövme yaptırarak gösteren feminist kafirler gibi izhar etmezler; onlar haçlının moğolun sömürgeci emperyalist düşmanın cesedi üzerine okla mermiyle yazmıştırlar adlarını!!! Ve onlar adlarını nice güzel hayratlarla kitabelere ve nice güzel işlerle tarihin şeref levhalarına yazmışlardır!!!

Ahi Evrân’ın hanımı Türkiman Fatma Bacı ve Baciyânda, veya Mağribli Arap Seyyide Hurra veya Açeli Malahayati, Afrikalı Fatıma el Fihri ve daha nice hanımefendide gördüğümüz gibi..

Levent AKINCI