Kategoriler
Güncel

Dünyaya Çıplak Geliyoruz! Eee?

İnternette tesadüfen rastlayıp seyrettiğim bu videoda Şevval Sam ve Laik Deist görüşlerinden bir kesit yer alıyor.

Ahlaksız Yasak Elma dizisindeki yılan gibi tıslayarak konuşan tehlikeli bir tür rolüyle hafızalara kazınan Şevval Sam bir yandan “Lailaheillallah” nakaratlarıyla meşhur Çeçen Cihad Marşını okuyan, bir yandan da “Tesettür” düşmanlığı yapan biri. Bu gibi tutarsızlıkları şu kısacık videosunda bile görmek mümkün. Hem tüm dinlere sonsuz saygısı oldugunu söylüyor hem de başörtüsünü sadece bir tekstil malzemesi olarak gördüğünü ifade ediyor.. Ama bilâteşbîh, çeşitli ahlaksız dizilerden elde ettiği paraları sadece bir matbaa darphane malzemesi ve sadece birer kâğıt parçaları olarak görmüyor belli ki..

Videoda tesettüre reddiye vermek için çok ilmi(!) çok bilimsel(?) çok derin(!) bir misal vermeyi de ihmal etmiyor; “Dünyaya çıplak geliyoruz!” Vay be. Hiç böyle düşünmemiştim(!)

Bu ahmakça örnek bu gibi eşhasın çoğunun dilinde hep. Dünyaya geldiğindeki gibi yaşamalısın o zaman Şevval! Doksanlarda bir magazin röportajında Billur Kalkavan da böyle bir şey demişti.

Tutturmuşlar bir “Dünyaya Çıplak Geliyoruz”..

Madem bu konulardaki düşüncelerindeki gerekçen dünyaya geliş şeklin, o halde anadan üryân gezip, uluorta işemelisin!.. Hiçbir Ahlaka ve Hukuka uymamalısın. Dili kullanmayıp mesela havlayarak veya yılan gibi tıslayarak ifade etmelisin meramını. Doğduktan sonra İnsanlardan öğrendiğin hiç bir şeyi kabul etmemelisin. Başka türleri model alman kaçınılmazdır bu felsefeye göre.. Dört ayak olmalısın yemek yerken, mesela Domuz gibi yemeli, çiftleşirken Maymunlar ve Eşekler gibi olmalısın, uluorta.. Çünkü inandığın felsefenin gereği bunlardır..

Dinle Ey Kafir başlıklı makalemizde de dediğimiz gibi: Ahlak ve Hukuk bilimsel değildir, bilimle ilgisi yoktur. Ahlak ve Hukuk Akılla ‘Bulunmaz’, vahiyle bildirilir ve akılla ‘Bilinir’. Fıtratta hilkatte vardır temizlik iyilik, ama doğuştan getirdiğimiz o kuvveyi fiile çıkartacak olan şey, tabiri caizse potansiyeli kinetiğe çıkartacak şey Vahiy’dir, Akıl da bunda, Nakli idrak edip iman ve amel etmede olmazsa olmaz bir vesiledir, araçtır ama başıboş veya amaç değildir..

Çeşitli makalelerimizde de zaman zaman vurguladığımız gibi; bilâteşbîh, sadece iki yol tutarlıdır: Ya tastamam hükümlerine şeriatına tabi olarak islam olmak; ya da ateist anarşist olmak. Hem de hiç bir inanç ahlak hukuk tanımayan salt bir anarşi.. Yani; ya zirve, ya dip.. Aradaki tüm din ve ideolojiler, ekoller, akımlar, rejimler; hepsi de bir şekilde ikirciklidir tutarsızdır.. Ya tastamam iman, ya tastamam inkar. Arada derede olanlar sadece çelişkidedir..

Ve ekleyelim; ister kapalı ister açık olsun, tuğyânın küfrün her çeşidini reddedip Allaha, Resulune, Ahirete, Kurana Şeriata iman eden herkes din kardeşimizdir. Şevval Sam ve benzerlerinin hezeyanlarına itibar edenler ise isterse çarşaflı olsun, islam dışıdır! Kuran’ın tabiriyle ‘kâfir’dir!

Yine de vakit varken belki kibrinden arınıp nasihat alır ve iman eder. Allah Şevval Sam’a hidayet etsin. Hidayet mukadder değilse şerrinden muhafaza etsin ümmeti. Konuşmak isterse buna her zaman açığız. Evet, dünyaya çıplak geliyoruz ve çıplak göçüyoruz. Kefenin cebi yok, para şöhret ihtiraslar putlar takıntılar her şey burada kalıyor. Gelişimizle kalmayıp biraz da gidişimize odaklanmakla ve ilişikte linkini verdiğimiz makaleleri okuyarak başlayabilir tefekküre..

Levent AKINCI

Fareler ve İdeolojiler

Dinle ey Kâfir

Ateizm ve Sebepleri

Kadının Adı..

Yallah Arabistana Diyenler

https://www.ayncalut.com/8-mart-ve-feminizm/?amp