Kategoriler
Güncel Özel Dosya

EY ŞANLI AVCI..

TARİH.. İBRETLER SAHNESİ..

http://www.tariharastirmalari.com/tevfik.html

1905 yılında BELÇİKA’lı Anarşist Edward Jorris ve onu kiralayan Ermeni komitacılar ve Siyonistler, ve diğer Haçlı şer odaklarının ve muhtemel ki içimizdeki Sabetay münafikların da hep birlikte el birliğiyle Halife Sultan Abdulhamid hz’ne kurdukları tuzakta Hayr’ul-Makirîn olan Allah’ın inayeti ile Halife’ye bir zarar verememişler, her zamanki mutad planın aksine o cuma çıkışı Şeyhülislam Cemaleddin hz Halife’nin önünü kesip bir kaç mesele konuşmuş ve böylece haftalarca cuma selamlamalarını vs izleyip ince ince planlar yapıp zaman ayarlı bir bombayı saltanat arabasına yerleştiren kafirlerin bu hilesi boşa çıkmış; ancak 26 müslümanın ölümüne sebebiyet vermişlerdi. Mucizevi bir surette her zamanki davranışından farklı olarak Halife hazretleri bir iki dakika oyalanmıştı. Bu oyalanmaya farkında olmadan vesile olan kişinin de Şeyhülislam hazretlerinin olması çok ilginç. Bombanın patlamasından sonra herkes şoktayken kendisi metanet ve şecaatle arabanın dizginlerini bizzat ele alıp ve ayakta dimdik atları süren Halife küffara böylece meydan okumaya devam etmişti.. Ruhun şad olsun ey halife!

Tevfik Fikret zındığı bu hadiseye yani Halife’ye bir zarar verilememesine çok üzülmüş ve linkte de göreceğiniz malum şiirini yazmıştı..

Ey şanlı avcı, damını bihûde kurmadın;

Attın fakat yazık ki, yazıklar ki, vurmadın

1905 ve 2016.. Şimdi 111 sene sonraki bu hadise.. Hilafet ordusu tarih kitaplarından fırlayıp geri mi geldi ve Haçlı-Siyonist saldırılara ters yönde bir akın ile vurarak hesaplaşma vakti mi geldi dedirten bu hadiseler.. 1905’te İstanbul’da cami önünde sivillerin arasında bomba patlatan, Afrika yağmasında Ruanda soykırımı gibi fesadlara da imza atan, humanzoo adlı yerlerde sömürgelerinden getirdiği yerli insanları hayvan gibi hapsedip sergileyen, ve halihazırda ABD ve AB çatısında koalisyon saldırısı denen Haçlı seferlerinde yer alıp Irak ve Suriye’ye bomba yağdıran ve PKK çadırları kuran sömurgeci Belçika’ya yeniden düşünme fırsatı verecektir. .

Tarihçi/Psikolog – Levent Akıncı