Kategoriler
Güncel

Fitne ve İrtidat

Kalplerinde maraz mı var, yoksa şüpheye mi düşmüşler, yahut Allah’ın ve Peygamberi’nin onlara haksızlık yapacağından mı korkmaktadırlar? Hayır; onlar sadece zalimlerdir. (Nisa 50)

Şerefsizin birinin tecavüz taciz istismarda bulunduğunun haberi; veya alçak birinin bulunduğu mesleki mevkiyi makamı kullanarak hırsızlık yolsuzluk yaptığı haberi; veya bir dengesiz ruh hastasının güya cihad ediyorum diyerek bir yerlerde sivil insanları öldürmesi haberi vs haberler gündem olsa da; hazır fırsat, mazeret yapıp Din ile ilişiğimi kessem diye bekleyen çokça kişi var..

Münafıklar ve zındıklar fitne zamanı yaprak gibi dökülürler ve yeni mahallelerindeki keferelere yaranmak için günah çıkartır gibi islama şeriata saldırırlar. Bu tür, yani münafık ve zındıklar ve bahsi geçen, dönek mürtedlere malzeme olan din istismarcısı sapkınlar zalimler.. İki türden de uzağız, berîyiz!

Halife sultanların ve cihan devletinin olmadığı şu karanlık çağda, fakirlik, cehalet ve esarete mahkum edilmiş şu biçare Ümmet için bu iki tür müfsidler ayrı bir bela, başlarındaki tağutlar ayrı bir bela..

Allah Teâlâ hiç bir zalime fırsat vermesin.. İstikamet ve İstikrâr üzere olanlara selam olsun..L.A.