Kategoriler
Güncel

Huzur

Bir zulmü günahı kötülüğü engellemek için ya, varsa göstermelik de olsa bir beşerî uyduruk yasa, onunla kanunla polisle savcıyla korkutulunca çekiniyor insanlar; ya bireysel silah sopa zoruyla; ya, cin peri muhabbetiyle, çarpılırsın falan denilince; yahut, bak bu çoluk çocuğundan çıkar ile; ya, halka rezil olursun insanlar ne der ile; yahut, bak ekonomik olarak çok masraflı bu iş, denilince vs.. Allah korkusu mu? Bu topraklarda öyle bir inanç yok artık..

Yasalar, töreler, adetler, kişisel prensipler.. Allah’ın hükümlerinin yani Şeriatın dışında her kurala uyulur; ve, devlet, kolluk güçleri, zenginler, medyacılar, mafyalar, cin peri, muska, eş, dost, patron, amir, şef, idareci.. Allah’tan başka her şeyden korkulur bu topraklarda..

Bu yüzden de vehim, yeis, keder, endişe.. İmânla erişilen o itminan ve sekinet hariç her türlü hâleti ruhiyye hâkimdir hayatlara.. Kâfirlere huzur yoktur.. Sadece mutluy’muş’lar gibi bir görüntü sergilerler. O kadar.. Mutluyuz pozları, kahkahalar, tatiller, özel günler, kutlamalar, etkinlikler vs.. Öyle bir yalan ki, kendini bile inandırır insan.. Hep bir ‘mış gibi’ ile geçer ömürler.. Dışı boyalı süslü içi leş mezarlar gibi..

Kalpler ancak Allah’ın Zikri ile mutmain olur, huzura sukuna erer.. Zikr, hem Kur’an hem bildik Zikir ve Dua demektir. Kalpler ancak sadece Allah’a kul olarak, sadece O’nun hükümlerine râm olarak, ve sadece O’nu zikrederek tatmin olur huzur bulur..


L.A.