Kategoriler
Özel Dosya Tarih

İKİ HALİFE & İKİ HASAN

HİLAFET’E VE HALİFESİNE SAHİP ÇIKAN ÜMMET AZİZ OLUR,
SAHİPSİZ BIRAKAN DA KENDİNİ SAHİPSİZ BIRAKIP ZELİL OLUR..

..İki HASAN’ın kısa hikayesi..

“Yüzbaşı Çerkes Hasan Bey” ve
“Mareşal Yedisekiz Hasan Paşa” kimlerdir?

Bu iki “Hasan” hakkında ne biliyoruz?

Kolağası -Yüzbaşı- ÇERKES HASAN BEY

1876’da Yahudi Sabatayist Münafıklarca, güya intihar etti diye bir hava verilerek şerefsizce, iki bileği birden (?) kesilerek (?) kesilerek şehid edilen HALİFE SULTAN ABDULAZİZ Rahimehullah’ın kanını yerde bırakmayıp, derhal ilk fırsatta ve tek başına darbeci paşaların toplantısını basan, ve o köpeklere mermileri saydıran aslandır! İşte Ümmet Halife’sine böyle sahip çıkmalı! Çıkar bir Zeballah -Allah’ın Kurdu- saydırır mermileri!.. Girdiği konağa sağ çıkmamak üzere girdi, intihar -istişhad- saldırısı yaptı.. Eğer Çerkes Hasan da çıkmasa ve bu intikamı almasaydı o Yahudi-Sabatayist Mason kafirler daha sonraki Halifelere, Abdulhamid, Mehmed Reşad, ve Vahideddin hazretlerine de aynısını yaparlardı. Ama sonraki darbe ve sürgün hadiselerinde bir daha da doğrudan Hanedan’a saldırı yapamamış, kan dökememişlerdi. Sıkardı biraz.. Bir aslan daha çıkar saydırırdı hepsine.. Bu sebeble olsa gerek ki Abdulhamid hazretlerini Sabatayism kalesi olan Selanik’e, Vahideddin hazretlerini de Avrupa’ya sürgün etmekle yetindiler..

Halife Abdulaziz zamanında Şarki Türkistan Uygur Müslümanları Gazi Yakup Bey liderliğinde kıyam etmiş ve Çin’li köpek yiyen köpekleri püskürtmüşlerdi. Ve “Şarki Türkistan İslam Devleti”ni ilan etmişlerdi. İslambol’daki Osmanlı Hilafeti’ne tabi müstakil özerk bir İslam-Şeriat devleti olarak islamca yani insanca yaşayabileceklerdi.. Halife’ye mektup yazar ona biatlarını ve hörmetlerini bildirirler, ve O’nun adına para basmak ve hutbelerde adını okutmak için izin isterler. Halife de izin verir. Ve 5 zabit yollar askeri eğitim vermeleri için, 6 son model top yollar, ve başka da mühimmat ve yardımları olur. Bir de mektup yollar mektupta, Gazi Yakup Bey’e, yardımlarının devam edeceğini bildirir ve şunu da ferman buyurur ve şart koşar yardımlarının devam etmesi için: “Asla silah bırakmayıp gazaya devam edeceksiniz”.. İşte Halife Sultan Abdulaziz Rahmetullahialeyh böyle bir babamızdı.. Türk’ün “Ata”sı işte bu zatlardır.. Allah razı olsun rahmete gark etsin bu Çerkes Hasan Bey’i; halifenin atamızın kanını yerde bırakmadı, Yahudi-Sabatay münafıklara asla zihinlerden silinemeyecek bir ders verdi.. Eğer o hadise olmasaydı, sonraki halifelere, Abdulhamid, Mehmed Reşad ve Vahideddin hazretlerine de aynısını yapardı o kafirler!.. Ama yemedi.. Sıkar biraz.. Ümmet halifeye ve doğrudan hanedana yönelik bir saldırı ve katle anında karşı cevapla fazlasıyla misilleme yapardı, bu öğrenilmiş oldu böylece..

http://www.siyasethane.com/osmanli-tarihi/3420-sultan-abdulazizin-intikamini-alan-subay-cerkes-hasan-bey.html

http://tr.wikipedia.org/wiki/Çerkes_Hasan

Mareşal Yedisekiz HASAN PAŞA

Yine 1876’da aynı devrede, o merdane mermilerin münafıkların bedenlerine saydırılmasından az bir zaman sonra; ve aynı hadiselerin bir diğer kahramanıdır Hasan Paşa.. HALİFE SULTAN ABDULAZİZ Rahimehullah’ı kahpece şehid eden köpekler bu kez de HALİFE SULTAN ABDULHAMİD Rahimehullah’a darbe yapmak isterler. İpsiz sapsız bazı göçmenleri kandırıp Çırağan sarayını basmaya ve hasta 5. Murad’ı zorla kaçırmaya çalışırlarken, karşılarında birden Hasan Paşa’yı bulurlar, silahlarını çekseler de Hasan Paşa akıncı-deli huylu bir merdaneliğe sahiptir, eline geçirdiği bir kızılcık sopasını öyle bir çalar ki kafalarına, ele başı ve Yahudi-İngiliz uşağı münafık Ali Suavi ve Nişli Salih adlı bir hain deyusu oracıkta gebertir, ve 5. Murad’ı kurtarır ellerinden, Ve sonra başlar çektiği silahla mermi yağdırmaya bu ipsiz sapsız kuklalara, epeycene gebertmiştir. O sırada beline tabancasını takar takmaz Abdulhamid hazretleri de Çırağan’a gelmek üzeredir.. Hülasa bu darbe girişimi de boşa çıkartılmıştır.. Böylece otuz üç sene daha gecikmiş oldu arzulanan darbe.. Hilafet’in ömrünü uzatan ve laik tugyanın gelişini geciktiren bir mühim hadise de bu olmuştur yani..

http://www.e-tarih.org/makaleler.php?sayfa=makaledetay&makaleno=4484

http://tr.wikipedia.org/wiki/Yedi_Sekiz_Hasan_Pa%C5%9Fa

İşte son devrin hakikatli iki HALİFE’si,
ve onlar için canlarını feda etmekten çekinmeyen iki HASAN..

İki Akıncı ruhlu merd aslan!

Rahmetullahialeyhimecmaiyn..

Psikolog-Tarihçi / Levent Akıncı

Halife Sultan AbdulAziz

Çerkes Hasan Bey

Halife Sultan AbdulHamid

Mareşal Hasan Paşa