Kategoriler
Güncel

İslâma koşan dünya

Sadece internette bile yüzlercesini bulabileceğiniz haberlerde bile görmek mümkün ki; dünyanın dört bir tarafından insanlar akın akın islama teveccuh ediyor. Kimisi islamla müşerref olmuş, kimisi hayranlık ve teveccuh halinde.. Üstelik İslam ümmetinin başında ve ona kalkan görevi yapan Emevi, Abbasi veya Osmanlı gibi bir cihangir Hilâfet devleti ve birliği olmamasına rağmen, bin bir çeşit küfür ideoloji ve akımına ve rejimine ve bin bir çeşit aleyhte propagandaya ve iftiraya rağmen, İslamın önlenemez yükselişi..

İşte bu muazzam tablodur Ruşen Çakır gibileri, maddî olarak o kadar da Amerika’dan fonlandıkları halde manevî bir iflas bataklığına ve depresyona sokan; veya Soner Yalçın gibileri karanlık odasında kara kara düşündüren.. Bu manzara karşısında adeta fenalıklar baygınlıklar geçiriyorlar!

İlişikte numunelik üç beş link ile iktifa ediyorum. Görüldüğü üzere dünya İslam’a koşuyor. Bizim bir kısım müşriklerse hâlâ daha yalan tarihle avunmakla ve ağızlarına sakız gibi doladıkları kötü örnek hacı hoca politikacı teraneleriyle geviş getirerek hevâlarını ilah edinmeye bahaneler uydurmakla, ve Laiklik ve Demokrasi küfrünün yanına Faşizm Feminizm Deizm Hümanizm şuizm buizm koyup küfrde daha da çukurlaşmakla meşguller..

Erich, Yvonne, Sophie, Sinead islam oldu da Anıl’ı Çagıl’ı Soner’i Kaan’ı islam edemedik vesselâm.. Ee, Hidayet bu. Nasip meselesi..

https://www.haksozhaber.net/irlandali-musluman-sanatci-sinead-oconnor-vefat-etti-165145h.htm

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Eric_Breininger

Levent Akıncı