Kategoriler
Güncel

İslami Camia Sahada

6 Şubat 2023 depreminde, yüzlerce İslami camia ve stk ilk günden beri sahada.. Mustazafa dinî sorulmaz ilkesiyle hareket eden bu grupların bir çoğu da çeşitli zındıkların sürekli ihbar ve şikayet edip durduğu Selefi gruplar. Kimi arama kurtarma kimi diğer insani yardımlar için deprem bölgesine akın etti. Selefiler dışında da sayısız İslamcı camia ve stk da aynı şekilde, afet bölgesine koştu. Hepsi için demek gerekirse, toplamda binlerce İslamcı..

İslamcı camia ve stk’lar yardım organizasyonlarında en tecrübeli, en profesyonel ve organize gruplar. Uzun senelerdir Bosna Kosova Çeçenistan Doğu Türkistan Filistin Arakan Afgan Irak Suriye vs beldelerdeki savaşlar ve mezalim sebebi vesilesiyle; şehit ve gazi aileleri, çadır kentler, yetimler, muhacir ve mülteciler vs derken bu işlerde piştiler ve artık her afette onlar sahada.

Bu gün bu görülen muazzam yardımları, o, faşist zındık birilerinin horladığı mücahidlere muhacirlere ve mültecilere ve zulüm altında veya zaruret içinde olan halklara yapılan o yardım organizasyonları ve kampanyalarına borçluyuz yani.. O tecrübeler şimdi yurt içinde her afette sahada icra ediliyor..Levent AKINCI