Kategoriler
Güncel

kademe kademe yol alan bir politika

– Kadem (Kadın ve Demokrasi Derneği) başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu bir kaç sene önce tvde bir konuşmasında, kadın aile konularında birilerince kendilerine sürekli islam hukukunun, islamdaki helallerin haramların hatırlatıldığını, ama biraz ordan biraz burdan yamalı bohça ve çorba olamayacağını sadece eldeki laik yasalara göre iş tutacaklarını, veya buna benzer bir şeyler söyledi.. Demeli; tamam. Hak ile batıl karışmasın zaten. De; batılın da neferi olmanın, Hakk’ın hükümleri ile hükmetmemenin, Hakk indindeki hükmü bellidir ayetlerde.. Bilhassa Maide suresinde.. Madem tam laiksiniz o zaman “Laik” istanbul sözleşmesini, 6284, kadın beyanı esastır vs yasa ve uygulamaları çıkarttırırken veya var olanı şevkle azimle savunurken tam bir laik oluyorsunuz da; öte yandan her sene ilanlar afişler duyrular yaparak Zekat Fitre Kurban İnfak Bağış toplarken neden “Islam”cı kesiliyorsunuz???

– Sümeyye Erdoğan geçenlerde bir toplantıda kültürel kodlardan bahsederken örf adet gelenekler için “İnsan yapımı insan üretimi” dedi ve bir kısmına karşı çıktığını belirtti. Tamam. Bir kısım zalimce töreler insan uydurması da laik feminist yasa ve uygulamalar, mesela o azimle şevkle hararetle savunup durdukları istanbul sözleşmesi veya 6284 gibi yasa ve uygulamalar sözleşmeler ilahi hükümler miydi??? Mesele adetler töreler olunca mı “kul uydurması” konusuna uyanıyorlar..

Söyleyeceklerim bu kadar. Bir Müslüman Türk evladı olarak asla kabul etmeyeceğim bu tiyatroyu. Asla böyle bir yapının destekçisi veya hadimi olmayacağım. Bir kısım hadimlerin destekçilerin de ‘kademe kademe gelecek islam’ masalına asla kanmıyorum. ‘Kademe kademe’ neyin geldiği bellidir.. Islamcıları kemalizmle ve başka izmlerle barıştıran ve kemalizmi revize eden bütün yapılara muhalifim. Demokrat da değilim, Müslümanım Elhamdulillah. Demokrasiden de tüm partilerden de berîyim.

Kimseye de bir diyet borcum yok. Hakkı konuşmaktan geri durmayacağım! Kademciler ve ardındaki güçler bu memleketin sahibi kontesi baronesi gibi davransa da, korkumuz yoktur! Akpmhpden nemalananları korkutsunlar, bizim ipek yüklü kervanımız yok.. Ve bilsinler ki rejimler kurumlar partiler dernekler geliir geçer. Anadolu’da biiznillah kalıcı olan Ehli Sünnet eşraftır. Yozgat ve Bayburt Ehli Sünnet Oguzlarındanım, bu vatanın asîl ve aslî sahiplerindenim. Dip dip dip dedelerimin kaç asırlık kabir taşları, ki bu vatanın “Tapu”larındandır bunlar, hâlâ Yozgat Babayağmur kabristanında, aynı dedelerimin hayratından olan Merkez (Hacıoğulları) Camii de köyün karyenin meydanındadır! Ve hepsi bir yana, en nihayetinde dünya gelir geçer. Halkın iradesini kendisinin iradesine hükmüne tercih ettikleri Allah’ın huzuruna çıkacağız hepimiz bir gün. Ayrıca da, putlaştırdıkları halk iradesi de helvadan put belli ki, çıkarttıkları çoğu yasadan halk rahatsız, ama bildiklerini okuyorlar; güç zehirlenmesi ve kibir böyle bir şey işte..

Şu videodaki, Bâciyân-ı Rûm sîretli ve sûretli Müslüman Kürt Hanımefendi hissiyatımıza fikriyatımıza tercüman olmuş resmen; var olsun böyle, gücünü Kadir-i Mutlak’tan alan hakiki ‘güçlü’ hanımlar. Ve böylesi Kürt kardeşlerimiz de bu vatanın asîl ve aslî sahiplerindendirler;

Eskiden hakiki güçlü kadınlar, Bâciyân kimlerdi merak edenlere şu videomuzu bırakalım;Levent Akıncı

Ebû Salahaddin Baybars

Bozoklu Bayburtlu