Kategoriler
Güncel

Kanal mı Kanalizasyon mu ?

Yirmi küsur senedir yerli diziler aldı başını gitti.. Hangi kanalizasyonu açarsan aç, manzara aynı; yerli bir dizi olur da, sapık çarpık aşklar olmaz mı? Ne mümkün.. Tam bir foseptik..

Muhakkak ya iki kız arkadaş hatta bazen iki kız kardeş, aynı oğlana aşık; ya iki oğlan hatta bazen iki kardeş, aynı kıza aşık.. Dünyada hatun/adam kalmadı da bak tesadüfe ki aynı kişiye aşık oluyorlar ve ikisiyle de ayrı ayrı oynaşıyor olayın kahramanı olan kadın veya adam?

Bu işi de bazen macera bazen komiklik bazen duygusallık ve dram serpiştirilmiş olarak yenilir yutulur lokmalar haline getirip yutturuyorlar insanlara..

Neden bu böyle? Neden, belki milyonda bir rast gelinir bir sapkınlığı, her beş on kişide bire çıkarmak istiyor bu tv kanalizasyonları?

Bu tv patronları, senaristler, ve oyuncuların derdi ne?

Esasen çeşitli magazin programlarında bu bir kısım patron ve ünlülerin çirkin rezil yaşam tarzı buz dağının ucu misal de olsa az çok gözlemlenebiliyor..

Kendileri çukurda oldukları için adeta herkesi de o foseptiğe düşürmek istiyorlar. Böylece hem kendilerini sıradanlaştırmaya normalleştirmeye çalışıyorlar, hem de temiz bir kısım halka olan haset ve kinlerini böylesi bir intikamla tatmin ediyorlar..

Sanki bir kısım ahlaklı milletimize karşı bir haset ve kin var ortada, bir tür intikam hissiyle “AHLAKI NE KADAR AŞINDIRIRSAK O KADAR KÂR” derecesine millete karşı bir kin ve intikam hissiyle çarpık ve günah ilişkileri yaymak istiyorlar..

Hocam ilgi çekici olmazsa seyredilmez bu yüzden sıradışı ilişkileri konu ediniyorlar diyenleri de duyar gibiyim..

Birincisi bu pislik ilişkiler bu kanalizasyonlar ve internet sayesinde artık sıradan oldu.

İkincisi, evet, paranın uşağı oldukları için para getiren reytingler uğruna ilgi çeken sıradışı her şeyi konu ediniyorlar, bunu biliyoruz. Ama bundan öte bir sebep daha var bence. Tek sebep para değil kanaatimce. İşin içinde bir nefret var gibi..

Bir milletin dinine ahlakına bu kadar mı azılı hasım olunur, kudurmuş it gibi saldırılır? İşgalde Sırbı Yunanı bile yapamaz bu kadarını!

Aynı tv kanalizasyonlarının çeşitli yarışma ve yetenek programlarındaki jürileri arasında mutlaka bir adet de cinsiyeti belirsiz ucube mutant lgtbi mahluk sokuşturduklarını görüyoruz..

Son on yılda dünyada da ülkede de birileri “Toplumsal Cinsiyet” şeysi gibi, “Cinsel Yönelim”, “Cinsel Tercih” gibi kavramlar uydurdular kıçlarından! Akademisyeninden politikacısına, iş insanından gazetecisine her kesimden birileri bu rezaletin aktörü, figüranı ve piyonu..

Normalleştirmek istiyorlar. Fuhşu, aldatmayı, komünal fuhşu, hatta lgtbi ve hatta yer yer ensest ilişkileri..

Hatta artık hemen hepsi normalleşti, mesela fuhuştan nefret edenleri yobaz lgtbiden nefret edenleri homofobik vs diyerek fişliyor ve dışlıyorlar. ‘Bir kısım’ psikiyatr psikolog ve psikolojik danışmanlar da bu ihanetin içindeler.. Ve ‘bir kısım’ sözde teolog ilahiyatçı vs yazar akademisyen takımı da bu ihanetin içinde.. Ve ‘bir kısım’ politikacısından iş insanına çeşit çeşit zümrelerden birileri bu pisliğin bir parçası..

Ve bu yıkım bu ifsâd feto veya pkkdan on kat daha zararlı olduğu halde maalesef ki uyutulmuş ve uyuşturulmuş ve sindirilmiş halkımız onlara verdiği tepkinin onda birini bile bu ahlak düşmanlarına veremiyor. Elbette bunun bir kaç farklı sebebi daha var; insanlar bazen kapitalist bazen komünist tarzda bir çalışma hayatıyla mahpus yani eli kolu ekmek parası derdi ile bağlı olduğu için, ve iletişim ve organizasyon olmadığı için, ve zaten de karşı taraf her işini “Yasal” olarak gördüğü ve ilişeni laf edeni mahkemelerde süründürme ihtimali olduğu için vs sebeplerle herkeste bir “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” hali hakim ve bu ve bazen de “Yılanın başı yani bataklık tuğyan dururken bu sineklerle mi uğraşalım” gibi bir felsefe ile miyonlarca insan tepkisiz kalıyor. Bir çoğu da “Demokrasi batılına ve partilere politikacılara” bel bağladığı için onlara havale etmeye çalışır durumda.

Velhasıl dokunmayan sanılan yılan kısa sürede bir çok aileye dokunacak.. Nasıl ki yirmi otuz sene evvel flörtün soyunmanın esamesinin bulaşmadığı ailelerin bile bu gün çoğunun evlatları flört ve soyunma yarışına girmiş durumda; lgtbi ve diğer sapkınlıklar da yakında çok eve ateş düşer gibi girecek..

Ya kürrei arz ya da ehli ırz.. Tarih boyunca adetullah böyle câri olugelmiştir. Ne zaman ki zulüm ve pislik ayyuka çıkmış, ol vakit ya gökten veya yerden bir belâ veya ehli ırzın müdahalesi ile düzelmiştir yeryüzü..


Levent AKINCI