Kategoriler
Güncel Özel Dosya

KELLE KOLTUKTA AKINCILAR..

2008 Yapımı “The Objective” adlı filmde, artık Amerika da itiraf ediyor; gaibden güçler Mücahidler’e yardım ediyor.. Sadece kendileri inançsız oldukları için ahmaklar, o metafizik parapsikolojik hadiseleri kabul ediyor ama filmin sonunda işi ufolara bağlıyorlar. Güya ufolar yardım ediyormuş müslumanlara(!?).. Yine de bir itiraf mahiyetinde olduğu için güzel bir film, mutlaka seyredelim.

Artık gaybî halleri kerametleri, o metafizik parapsikolojik hadiseleri senelerdir bizzat defalarca temaşa eden hatta bazısı bu fevkalade haller karşısında deliren askerlerinin mutevatiren rivayetlerine binaen gerçekliğini resmen kabul etmişler.. Film de bu mucizevi hadiseleri sadece çarpıtmak ve güya hayali varlıklar olan ufolara bağlamak için çevrilmiş, o kadar..

Afgan coğrafyası 11 Eylül hadiselerinden bu güne dek yaklaşık 15 senedir ABD-AVRUPA işgaline karşı şanlı bir cihada mekan olmakta ve böyle kerametler de yaşanmaktadır.. Daha evvelce Komünist Sovyetler tarafından işgal edilince de 1979-1989 arasında da RUSYA’ya karşı 10 yıllık şanlı bir cihad ortaya koymuştu..

Ve o zamanda da böyle bir çok mucizevi hadise yaşanmış, bu ilahi yardımlardan bazılarını sahitleriyle birlikte Şehid Dr Abdullah Azzam “Afgan Cihadında Rahman’ın Ayetleri” adlı ve “Cihad Dünya Gündeminde” adlı kitaplarında nakletmisti.. Osmanlı tarihciliğinde mühim bir birincil kaynak olan “Peçevî Tarihi”nde Akıncı Mehmed Bey’in kesik başını vermeyip, mızraga takıp kaçıran Şövalyeyi tepeleyip geri alması bizzat nakledilir, yazık ki ordan hikayet edince Ömer Seyfettin, sanılır ki masal.. “Kayıkçı Kul Mustafa’nın Genç Osman Destanı”ndaki Kelle Koltukta Üç Gün Savaşan Genç Osman’ı da hepimiz biliriz.. Ve daha nice sayısız keramet..

İslam tarihi mucizeler ve mucizevî sair haller ile, keramet, tahakkuk eden sadık rüyalar, tevafuklar, hissi kablel vuku’lar, arıların koruduğu Sahabe Asım Radıyallahuanh’lar, başını vermeyen ve kelle koltukta savaşan şehid Akıncılar gibi fevkalade hadiseler ile doludur. Allah’ın Rahmeti geniştir, kuluna diledigi yerden ikram eder ve Hikmet’inden sual olunmaz…

Amenna ve Sadakna..

Yine bir vakıa da muasır ve yenilerden örnek olarak bahsetmek isterim. 2015 senesi Suriye Kobani ve Tel Abyad hattında Pkk kafirlerine karşı cihad eden bir Irak mücahidi ağır makineli ile çatışırken bir vahşi yabani kuşun doğan veya atmaca gibi bir kuş, gelip mücahidin sırtına konması.. “İncirlik kuşları” kızıl yıldızcı pkk’ya yardım ederken bu Tayrullah’ın (Allah’ın Kuşu) bu Zeballah’ın (Allah’ın Kurdu) ardında durması çok ibretlik.. Kurd Kuş bile kimin karşısında kimin ardında duracağını bildi de hain köpeklere anlatamadık…

AKINCI

78989

WhatsApp-Image-20160622987

WhatsApp-Image-2016062298

WhatsApp-Image-2016062209

afgan-cihadinda-rahmanin-ayetleri6d7b7b81cafca61598c2397d79703190 WhatsApp-Image-201606227867 WhatsApp-Image-2016062276