Kategoriler
Güncel

Mülteci Meselesi

Evvela şunu belirteyim ki; her mülteci veya göçmen muhacir değildir. Allah’a, Resulullah’a, Şeriat-ı Muhammedî’ye iman ve inkiyad eden ve bu uğurda hicret edenler muhacirdir, ve bu uğurda onlara sahip çıkıp kardeşlik yapanlar ensardır.

Kadınları hatta çocukları gizlice videoya çekip paylaşan sapıklar, uyuşturucu tecavüz cinayet vs adi suçlardan dolayı ülkesinden kaçıp gelmiş ve aynı sapıklığını zalimliğini devam ettiren bir kısım it takımı vs.. Bunların islam ile muhacirlikle ilgisi yoktur!

Misal Afganistan’da paralı Abd askeri olarak savaşmış veya çocuk kaçırma veya uyuşturucu ticareti cinayet gibi pisliklere imza atmış sonra da Taliban başa gelince aha Şeriat geliyor diyerek kaçmış birileri müslüman bile değil ki muhacir olsun! Misal, Suriye’li göçmenlerin bazıları müslüman bile değil, savaşan laikçi ulusalcı Öso bile böyle iken buralarda sürten kıblesiz secdesiz zibidiler nasıl muhacir olur!

Keza, geldiği ülkesinde herhangi bir suçu olmasa dahi, bir an evvel Laik veya Haçlı bir ülkeye Avrupa’ya vs kapağı atayım paranın gözüne gözüne vurayım derdindekiler de muhacir değildir.

Dahası, Şeriata iman etmiyor veya Namaz kılmıyorsa, o tipler de müslüman da muhacir de değildir..

Bunlar sadece mülteci veya göçmen olup; sapığı iti kopuğu için “Kötek”, kendi halinde fukara çoluk çocuk mağdur aileler vs için de “Mazluma dini sorulmaz” kaidesiyle imkanlar dahilinde yardım, muhacire ise “Ensar” gibi olmak lazım gelir.. Cihan harbi sürecinde göç alan ve tarihte ilk defa “Müslüman Dilendirmezler Cemiyeti” adlı bir hayırlı cemiyet kuran memleketim Bayburt’a bir kez daha selam olsun..

-Her multeciyi muhacir gibi gören gösteren ve binlerce zındığa her türlü hakkı imkanı verirken hakiki muhacirleri Çin, Rusya, Mısır vs tagutlara iade eden ölüme gönderen sahte islamcılar; bir süre sonra ‘islam bu mu, bu sapıklar mı sizin kardeşiniz’ sualine muhatap olacaklardır, ve her zamanki gibi politika uğruna din istismarcısı tutumları sonucu yine her zamanki gibi islam daha doğrusu gerçek müslümanlar yara alacaktır!

-Her multeciyi sapık, hırsız, veya sessiz sedasız birer istilacı vs gören ve gösteren Kemalist Faşist kafirler ise bu kışkırtmalarının sonunda amaçlarına ulaşacaklar ve 6-7 Eylül 1955 istanbul olayları, 19-26 Aralık 1978 Maraş olayları, 6-7 Ekim 2014 Kobanici olaylar ve tarihimizde yaşanmış bu tür ‘infial-linç-yağma-katliam’ hadiseleri gibi ve Malcolm X veya Mississippi Yanıyor filmindeki kukluxklancı soykırım girişimleri gibi elim hadiselere sebebiyet vereceklerdir!

Her iki durumdan da Allah korusun diyerek tarihe not düşüyorum.

Levent AKINCI