Kategoriler
Güncel

Önündeki poku ye BBC !

British medyası BBC geçen gün bir video paylaştı. İlişikteki “Hatay Üvey Evlat Mı” başlıklı video. Hatay’daki çeşitli mağdur vatandaşlar tarafından dile getirilen çeşitli şikayetler hüzün öfke yer alıyor.

Evvela, bu vatandaşlara da, diğer beldelerdeki depremzede vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, kaybı olanlara taziyelerimi iletiyorum. Kalanlara sabırlar diliyorum. İnşallah tez vakitte bütün yaralar sarılır ve inşallah bir daha böyle afetler yaşanmaz. Çeşitli şekillerde deprem bölgelerine elimden geldiği kadar çam sakızı çoban armağanı kabilinden de olsa yardımcı olmaya çalışmaktayım. Eksiklerimiz kusurlarımız affola. Ama dertleri ile dertlendiğimizden asla şüphe etmesinler. Bir çok stk ve camiadan bir çok dostum kardeşim an itibariyle sahada deprem bölgelerinde. Bu da geçer inşallah.

6 Şubat 2023 Pazartesi gecesi ve günü yaşanan depremde hasar görmüş olan hemen her bölgede dostum ahbabım var. Temas halindeyiz. BBC’nin paylaştığı bu videodaki şikayetler gibi benzer sikayet ve sıkıntılar gördüğüm kadarıyla her yerde idi. Bilhassa ilk günlerde. Maraş, Antep, Nurdağı, Elbistan, Malatya, Adıyaman, Hatay vs. Allah tez vakitte bu afetin yaralarını sarmayı nasip etsin. Ve bir daha yaşatmasın.

Fakat Hatay için böyle bir seçici ilgisizlik ve kasıtlı bir ihmal vs sözkonusu değil diye düşünüyorum. En azından sivil toplum örgütleri bazında bundan eminim. Daha ikinci gününde bir çok grup tanıdığım ahbabım Hatay’a gitti yardıma. Onlarca stk gitti. Hem Hatay’a hem diğer şehirlere. Bazı kurumlara gelirsek. Onların da böyle bir seçicilik yaptığını düşünmüyorum. Bu ülkede hele böyle günlerde hiç kimse böyle bir ayrım yapmaz.

Sıkıntı, sorun, ihmal, kifayetsiz kalma vs, her ne ise problem, evet var, var ama her yerde var. Hatay’a has bir durummuş gibi gösterilmesi kasıtlı. Yani bunu Sömürgeci Haçlı British BBC’nin kaşıması tamamen şeytanlık..

Videodaki canı yanmış insanları kınamıyor bilâkis yer yer hak da veriyorum. Fakat British şeytanlarının böyle bir başlıkla böyle bir haber yapmasını ve halkların çeşitli siyasi fikri farklılıklarını kaşımak amacıyla bunu yapmasını telin ediyorum. Bu insanların acısı var, canı yanmış, an itibariyle diğer beldelerden de çok da haberli değiller, yer yer Nurdağı’ndaki de aynı şeyi diyor, Elbistan’daki de; bizi unuttular, bize kimse gelmedi vs.. Hak veriyorum. İster ihmal ister afetin büyüklüğü ve buna bağlı olarak yaşanan zaruret yetersizlik, her neyse o. Bilemiyorum. Bu konuda şimdilik yorum yapmayacağım. Sular durulduğu zaman netleşir her şey elbette. Konum bu değil bu makalede. Konu BBC.. İddialar varsayalım doğru bile olsa, ki öyle bir ayrımcılık yok, bu konuda dünyada en son konuşacak kimse sömürgeci Britanya’dır!

BBC, sen önündeki poku ye! Sana düşmez bu mesele!

Ey BBC, böyle bir başlığı ve haberi sizin gibi Sömürgeci Haçlı Emperyalist İngiltere’nin medyasının yapması çok ibretlik..

BBC, siz önce Sömürgeci Haçlı atalarınıza ve mevcut efendilerinize bakın!

Hatırlayın, 1580’lerde İspanya Habbsburg kralı Felipe kraliçeniz Elizabeth’e zorla sahip olmak istiyordu ve Elizabeth, Halife Sultan 3. Murad’a mektuplar yazıp ağlıyordu kendisiyle yardımlaşması için kırk takla atıyordu! Ve Halifenin talimatıyla garp ocaklarındaki Türk leventleri İspanya’dan yola çıkan Felipe donanmasının anasını ağlatmıştı, Londra önlerine geldiğinde o delik deşik olmuş donanma enkaz hâlinde gelmiş ve böylece siz de kolayca imha etmiştiniz. Kraliçeniz bizim Halifemiz sayesinde tecavüzden kurtulmuştu.. Ve Britanya’yı Britanya yapan tarihi çıkış gerçekleşmişti böylece..

Aradan uzun devirler geçince..

Hatırlayın ki İrlanda’da 1847’de büyük kıtlık yaşanıp yüzbinlerce insan açlıktan kırıldığı zaman Halife Sultan AbdulMecid oraya çok büyük miktarda bir yardım göndermek istemişti de, kraliçeniz Viktorya pislik yapmış bu iyiliğe engel olmak istemişti. Sultan AbdulMecid tarafından gönderilmek istenen yüklü miktardaki paranın miktarının ondan bire azaltılmasını şart koşmuş idi kraliçe. Çünkü kraliçenin İrlanda’ya timsah gözyaşı kaabilinden yaptığı para yardımının beş katı idi Sultan’ın göndermek istediği para. Sultan 10.000 sterlin göndermek istemişti, kraliçe ise 2.000 sterlin vermişti. Kraliçenin yardımının üzerinde bir yardım zoruna gittiği için sultana ancak 1.000 sterlin gönderebilecegini bildirmişti. Sultan bunu istemeye istemeye kabul etti ve İrlanda halkına iletilmek üzere gönderdi ise de ayrıca gizlice üç gemi dolusu da yardım göndermişti. Erzak dolu bu gemiler Kraliçenin köpekleri izin vermediği için Dublin’e ve Cork’a yanaşamamış, daha kuzeydeki Drogheda limanında teslim edebilmişti yardımları.

Felakete uğramış bir halka gelen insani yardımlara mâni olacak, buna tenezzül edecek kadar alçak tabiatlı şerefsiz insanlar sizin kraliçeleriniz!

BBC, siz önce kendi sömürgeci şeytan atalarınıza ve kraliyetinize bakın! Ölen İngiliz olursa öz, ölen İrlandalı olursa, gebersin diye düşünen ve bunun için çabalayan alçak bir kraliyetsiniz!

Sömürgeci ve Haçlı geçmişinize ve dünya uluslarına yaptıklarınıza hiç girmiyorum bile!

Öte yandan Fransız medyası da farklı değil. Daha beter. Mukaddesatımıza hakaretleriyle bilinen Charlie Hebdo bir karikatür paylaşmış ve Türkiye ve Ümmetin acısı ile alay etmiş.. Yalnız bu şerefsizlere cevap vermiyorum. Onlara gerekli cevabı vaktiyle vermişti bu ümmet..

Öte yandan, Afganistan, Pakistan, Açe, Umman, Arabistan vs âlemi İslam’ın her yerinden Arap Çeçen Boşnak Berberi Zenci vs her ulustan müslümanlar Türkiye’deki bu afet sebebiyle büyük bir üzüntü içinde ve kimi para yardımı ile kimi erzak kimi başka şekillerde yardım yarışına girmiş durumdalar. Ümmet teyakkuza geçmiş resmen. Bu da iç ve dış küffarı üzüyor..

Müslüman müslümanlığını yapıyor
Gavur da gavurluğunu..

Levent AKINCI

https://youtu.be/5z0y7_Qubsw