Kategoriler
Güncel

Sabah yakın değil mi?

Kavminin cevâbı: “Lût ve yandaşlarını memleketinizden çıkarın. Çünkü bu beyler çok temiz insanlar!” demekten başka bir şey olmadı (Araf-82)

Böyle alay etmiş ahlaksız kavim, Lut Peygamber ve müminler ile.. Tarih boyunca böyle olmuştur. Ne zaman ki mü’min kimseler kavimlerini ahlaklı, iffetli, edebli olmaya davet etse; “Ahlakçılar sizi” diyerek alay etmiştir karşı cenah..

Günümüzde aynı kafirlik devam ediyor. Ayrıca asrın bir kısım “TEŞHİRCİ” sapıkları ahlaklı insanlara şöyle psikoanalizleri(?) de yapıştırarak rahatlıyorlar: “Aklınız fikriniz apış arasında”, “Sen önce kafanın içini değiştir”, “Dünyaya çıplak geliyoruz zaten”, “Kim en çok neyi savunuyorsa onun yoksunudur”.. Bu liste uzar gider.. Böyle bin bir çeşit laf salatasıyla teşhirciliklerini, fuhuş ve sapkınlıklarını normalleştirmeye çalışıyorlar vesselâm..

Fakat Adetullah şöyle câri olugelmiştir ki; kürrei Arz pislikle zulümle çokça kirlendiginde; ya “Semâ”dan bir Belâ veya “Kürrei Arz”dan bir Âfet, ya da “Ehli Irz”ın Inkilâbı bir son verir gidişata..

Levent AKINCI