Kategoriler
Güncel

Soğuk Savaşta Propaganda Yarışı

Hilafet yıkıldıktan sonra İslâm Ümmeti’nin ve iki kutuplu dünyanın halini resmeden iki video.. Bu, adeta şeytanın iki boynuzu olan kutuplar hâlâ daha devam ediyor zulüm ve sömürü yarışına. Aşağıdaki iki videoda da bir çok islam ülkesinden mankurtlaştırılmış moriskolaştırılmış çocuklar görülüyor.. Almatı, Derbent, Buhara, Karaçi, Darfur, Kahire..

1958 tarihli bu, NATO ve BM projesi olduğu her halinden sırıtan film kaydı; Nazım Hikmet’in 1952’de Kırım Yalta’da, SOVYETLER Birliği işgalindeki çeşitli ülkelerden tek tip giydirilmiş çocuklar ile yaptığı Sovyet propaganda filmini hatırlattı bana.. Bu video ile onun ortak yanı Sömürge Propagandası olmaları.. Tek fark, buradaki çocuklar büyük ve sözde ‘özgür’ ve ‘kendi’ fikirlerini söylüyorlar. Oysa zihinleri Sömürgeci Avrupa ve Amerika iğfaline uğramış.. Tıpkı Yalta’daki Sovyetleştirilen çocuklar gibi.. Buradaki yetişkin gençler zihinlerinin istila edildiğini ve yönlendirilmeye tabi tutulduğunu fark etmiyorlar, tıpkı Sovyet Rusya ve Komünist Çin’deki kamplardaki küçük çocuklarda olduğu gibi. Tek fark, bu videodaki gençler kendilerini özgür düşünce sahibi sanıyorlar.. ‘Vay be ülkemde seçildim, Amerika’ya davet edildim, batılılar beni adam yerine koydu kampa aldı mikrofon uzattılar’ büyüsüyle ağızları kulaklarına varan bu gençleri görünce aynen Yalta’daki çocuklara acıdığım gibi acıdım.. Bu morisko ve mankurt hükmündeki ve stocholm sendromlu gençlerin acaba kaçı sonraki dönemde bu hipnoz ve narkozdan uyanabilmiştir meçhul..

1952. Nazım Hikmet Komünist Rusya işgalindeki Kırım Yalta’da; Türkistan ve Kafkasya ve Balkan islam halklarına soykırım yapan Stalin’e ve Sovyet Komünist Partisi’ne yaltaklanırken.. Aynı Nazım’ın Mao’ya destek için Komünist Çin ziyareti de var. Sonraki dönemde bu Yalta filmindeki o çocuklar büyüdü ihtimal ki bazıları pilot oldu subay oldu, 1979-89 Afganistan işgalinde Afgan çocuklar için bebek şeklinde tuzaklı mayınlar serptiler köylere. Ve daha bir sürü katliama imza attılar..

Abd Avrupa ne kadar Sömürgeci Emperyalist ise Çin ve Rusya da o kadar Sömürgeci ve Emperyalisttir! Ve küfür tek millettir! İki tuğyana da lanet olsun. İki şeytan da özgürlük kardeşlik eşitlik ilerleme bilim sanat sloganlarıyla kotarıyor sömürüsünü.

Oysa Sadece İSLAM özgürleştirir! Küfr üzere olan ve beşer uydurması tüm düzenler bir şekilde kulun kula kul olmasıdır..

Gectiğimiz kırk yıl içinde ve üstelik üç kıtaya yedi denize hükmeden cihangir bir hilafetin olmadığı bu halde bile, sadece Allah’a kul olan bir avuç Afgan piyadenin nükleer biyolojik kimyasal silahlara sahip ve hava kara deniz kuvvetleri olan iki süper gücün, yani Sovyet Rusya imparatorluğunun ve Amerika Avrupa İmparatorluğunun bir yerlerine nasıl da teneke bağladığını bütün dünya gördü. .Levent AKINCI