Kategoriler
Güncel

TANRISIZ DÜNYAYA İSYAN HER YERDE

Ehli Kitap kafir, Kitapsız kafirlere (laik dünya) veryansın etti…

Rus Ortodoks Kilisesi patriği Kirill, Suriye’yi kana bulayan cihatçıların IŞİD’e dini duygularla ve halifelik için katıldıklarını öne sürdü.

Rus Ortodoks Kilisesi’nin internet sayfasında röportajı yayınlanan patrik Kirill, Suriye’de savaşmak için IŞİD’e katılan cihatçılarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. IŞİD’e katılanların çoğunu “dürüst insanlar” olarak tanımlayan psikopos, bu insanların örgüte tamamen dini duygularla katıldıklarını savundu.

Militanların halifelik uğruna savaşmak için IŞİD’e katıldıklarını söyleyen patrik, halifeliği “Allah etrafında toplanmış ve dini kuralları takip eden inançlı insanlar topluluğu” olarak tarif etti. Patrik bunun, “Tanrısız, seküler medeniyete alternatif bir medeniyet” olduğunu sözlerine ekledi.

“Tanrısız toplumun” büyümesinden yakınan patrik, örnek olarak Fransa’da evlilik eşitliği için yapılan mitingleri göstererek eşcinselleri hedef almayı da ihmal etmedi. Patrik’e göre Fransa’da evlilik eşitliğine karşı gerçekleştirilen gösterilere katılanlar aile değerlerini savunmuş.

Röportajın devamında, “Dünyayı nasıl inşa ettiklerine bir bakın, günahkar bir dünya. Biz sizi tanrının dünyasını inşa etmeye çağırıyoruz” diyen patrik, laiklik düşmanı çizgisini bir kez daha ortaya koydu.

Sol haber