Kategoriler
Güncel

Taşları bağlayıp köpekleri salmışlar

Bu makaleyi bir hayvansever olarak yazıyorum; kediden köpeğe, kuştan arıya karıncaya dek nasıl bir hayvansever olduğumu, gevenden çınara çama, denizden çöle kuma, dağa ormana ırmağa göle, kısacası tabiata ne kadar tutkun olduğumu bilenler bilir, bilmeyip de merak eden youtube kanalıma ve sitelerdeki alakalı çeşitli makalelerime göz atabilir.

Gün geçmiyor ki bir çocuk sahipli veya başıboş köpeklerin saldırısı sonucu ölmesin, veya sakat kalmasın. Her gün yeni bir köpek saldırısı haberi düşüyor haberlere. Bir yandan bir kısım ruh hastası sadistlerin köpeğe kediyi parçalatması haberleri, bir yandan necis salyası veya saldırabilir korkusu sebebiyle artık kaldırımlarda insanların köpeklere yol vermesi.. Aldı başını gidiyor. Bakalım nereye varacak bu sapkınlığın sonu! Yollarda it gezdiren birini görünce insanlar yol veriyor. Gezdirenlerin çoğu da tasmanın bağını kısaltabilecekken alabildiğince salıyor bilmem kaç metre boyunca yolu adeta tarayarak ve kapayarak yürüyebiliyor..

Ve bu zırvalıklara karşı ağzını açanı linç eden bir Paganist-Hümanist-Feminist-Vegan-Lgtbi vs guruh var medyada, sesleri çok çıkacak sekilde şımartılan.. Ardlarında Sabetay Mason sermaye olduğu da dikkatlerden kaçmıyor..

Kısacası fıkradaki “taşları bağlayıp köpekleri salmışlar” denilen durum..

Her fakir iyi insanmış melek gibiymiş gibi bir imaj ile fukaraya timsah gözyaşı döken Sol’un Proleterya aşkı gibi bir hal, şimdilerde Hümanist, Feminist Hayvansever, Vegan, Lgtbi ve saire güruhta rahatsız edici bir boyuta vardı.

Kafire Kafir, Yahudiye Yahudi, Hanıma Hanım, Ata At İte İt, ve ibneye ibne denilemez bir hal.. Burada bahsettiğimiz mefhumların her biri farklı şeyler tabi ki, “Haşa” ve “Bilâteşbîh” (Yani benzetmek gibi olmasın ama) diyelim de mayası mizacı yanlış insanlar yanlış yere çekmesin.

Bilhassa ezilen veya ezilmeye musait olanların haklarını koruma adına güya, kendileri gibi ruh hastası olmayan herkesi linç eden azgın bir guruh var..

Hayvan Fetişizmi mi demeli Paganizm mi demeli ne demeli bilemedim doğrusu. Ama bir Sapkınlık olduğu aşikâr..

Bu hayvanatapar modern putperestlerin çoğu da hakikaten “hayvan sever” falan değil! Bir çoğu sadece “hayvanını sever”. Laikliğin meyvesi olan bireyselleşme, yalnızlaşma ve vefasızlık ve gösteriş zindanının karanlığına mahkum olmuş birileri kendi hayvanına prens prenses muamelesi yaparken, sokaklardaki gariban hayvanları umursamıyor bile. Umursayanların ise çoğu hastalıklı bir bakış açısına sahip. Her iki tür de hayvanı insana tercih ediyor kutsuyor. Hindu Sığırperestler gibiler..

Sanki herkes bunların saplantılı ve hastalıklı bakışı gibi bakmaya mecbur her hadiseye..

Hayır! İcab ettiginde Hoşt da diyeceğiz,
Pişt de diyecegiz!

İt de pisik de yerince ve yerinde güzel..

Birileri sokaklarda it gezdirip ardı sıra poşetiyle pokunu toplayabilir, kendi bilir. Kendi anası atası hastalansa yatağa düşse bırakın altından almayı, huzurevine kardeşe akrabaya vs sepetleyen paganlar köpeklerinin ardı sıra yollarda pok temizlemekle meşguller..

Şimdi böyle dedik de, aman ellerinden poşetler düşmesin, itlerinin peşi sıra tek tek toplasınlar eğer gezdireceklerse umuma açık her yerlerde. Orta yere itini sıçtırıp kaçmasınlar, onu yapanlar daha da beter..

Dediğimiz gibi; itinin ardı sıra pokunu temizleyeceklerse; pitbul vs gibi zararlı vahşi türler değilse, insanlar ve kedi köpek vs hayvanlar için bir tehlike arzetmeyecek şekilde vs belli şartlarla gezdireceklerse, kendileri bilir.

Ama tehlikeli türleri ve durumları asla istemiyoruz. Ve itinin saldırdığı kişinin katili itine sahip çıkmayan kimsedir bizim nezdimizde. Böyle biline!

Evet, insanların elbisesine veya eşyalarına sürtünmeden ve salya bırakmadan, ve zarar verdirmeden vs belli şartlarla itlerini gezdirebilirler.

Ama dediğimiz gibi; tedbirsizlik ve küstahlığı sonucu iti herhangi bir insana, hayvana veya eşyaya zarar verdiğinde bunun sorumlusu itin sahibi olan o kişidir, ki, o saatten sonra o da artık iki ayaklı bir ittir! Hesap sorulacağını bilmelidir..

İtini yolda, apartmanda vs insanlara temas edeceği şekilde gezdiren ve insanlara salya sümük sürtünmesine sebep olup, salyası necis diye itiraz eden mağdurlara “Onun ağzı sizden temiz” diye zırvalayıp laf yetiştirerek üste çıkmaya çalışan kokonalara “O zaman ikiniz de aynı çanaktan yiyin” demek her mağdur vatandaşın hakkıdır!

Şimdi bizim hayvanlara merhamet ve muhabbetimizi sorgulamaya kalkacaklara bir çok makale ve videomuzdan sadece bir kaçını koyuyoruz şuraya. Umarım bir ders çıkarırlar bu islâmi, insâni ve dengeli tavrımızdan;

https://www.ayncalut.com/modern-toplama-kamplari/?amp

https://www.ayncalut.com/bizim-usahlar-ve-yeni-nesil/?amp

https://youtu.be/-5Ev-XGVWf4

https://youtu.be/q0nh1jvd8L0

https://youtube.com/shorts/4YBwhRqaq_c?feature=share


Levent AKINCI