Kategoriler
Güncel

Türkçe Tabela Meselesi

Dün İstanbul Esenyurt’ta Araplar’a ait minik bir avm saldırıya uğradı. Avm dedikleri de esasen bir milyoncu dedikleri türden ufak bir yer. Yakın tarihlerde Sakarya’da mevsimlik Kürt işçilere üstelik de kadınlara, darp oldu. Ankara’da Arap’ların kaldığı evler taşlandı. Ankara’da bir Afgan aile, Kayseri’de engelli bir Arap linç edildi.. Bir çok örnek sayabiliriz. Muhacirler ve multeciler Kemalist Faşist saldırılara maruz kalıyor. Bazen bir iki adi vakayı kötü örneği genelleyerek, bazen Arapça tabelalar arttı vs diyerek basıyorlar yaygarayı..

Oysa sadece şurada, Istanbul Anadolu yakasında, Gebze CENTER’den VIAPORT’tan başlasak saymaya, PENDORYA, NEOMARIN, NAUTİLUS, ANATOLIUM, PALLADIUM, OPTIMUM, CARREFOUR, CAPİTOL, PIAZZA, BRANDIUM, NOVADA, KOZZY, WATERGARDEN, EMAAR, METROGARDEN, HİLLTOWN..

Bir çok AVM var ki; hem küçük esnafı mahveden Kapitalistler, hem birer Flört yuvası, hem de bir tane Türkçe isim yok. Çoğu Yunan Helen Roma ve Avrupai isimler! Sanki Muhammed Alparslan Anadolu’yu ve Muhammed Fatih de İstanbul’u hiç fethetmemiş gibi, öyle görülüyor ki tesadüfi değil kasıtlı olarak bu Pagani ve Sömürgeci isimler verilmiş bu ‘Kapitalizm dininin mabedleri’ne!

Ayrıca, ismi yerli olanları da farklı değil. Hepsi aynı Kapitalizm ve Emperyalizm çarkının bir dişlisi.. Adeta 1 Mayısta işçi, Yılbaşında 1 Ocakta Hristiyan, 19 Mayısta Kemalist olan, ve Ramazan Kurban bayramlarında islami duyguları sömüren reklamlara ve havaya bürünen bu Bukalemunlar birer kan emici kene gibiler nezdimizde.. Maltepe Carrefour’a kerhen girdiğim bir gün, ki son girişimdi, mescidi ararken labirent gibi olan otoparkında yer altında kaybolmuştum. Evvelce de hasbelkader bir arkadaşla gitmiştik, adamların mescide ayırdıkları yer lağım farelerinin dolaştığı bir mahzen adeta. Tuvaleti yok. Yalandan bir kaç musluk koymuşlar kutu gibi bir yerdi hatırladığım kadarıyla. Gel gör ki Müslümanım Türküm diyen nice insanımız bu aşağılanmaya rağmen dolup dolup boşalıyor buralara..

Velhasıl, Türkiye’deki azgın Kemalistlerin Türkçülüğü sadece fukara Araplar’a Afganlar’a söker, efendilerini ısıramazlar..

Gitsin bu bahsettiğimiz avmlere de saldırsınlar yakıp yıksınlar demiyoruz; ayrıca, her mülteci iyidir de demiyoruz; anlatmak istediğimiz; bu linççi faşist saldırganların derdi çatırdayan Laiklik ve Ulusçuluk, ve dirilmesinden korktukları Ümmet ruhu.. Evet, Kemalistlerin derdi Arap Kürt Pak değil, bu adamlar Allah düşmanı, Peygamber düşmanı, Ümmet düşmanı, ve İnsanlık düşmanı..  

Küçücük bir Arap lokantasına tahammül göstermeyen Faşistler her şehirde kasabada ağ gibi sarmış olan MİGROS, ŞOK, A101 ve daha nice Zincir marketlere gık diyemiyor. Oysa küçük esnafı yedi bitirdi bu zincir marketler. Ayrıca da çoğunun krizlerde nasıl birer fırsatçı olduklarını hep beraber gördük. Dediğimiz gibi; kimseye saldırılmasını teşvik ve tasvip etmiyoruz, sadece bir ikiyüzlülüğü tasvir için bu misalleri verdik.

Bitirirken “Mississippi Yanıyor” ve “Broken Arrow/Kırık Ok” filmini bir kez daha tavsiye ediyor ve halkımızı gerek Vandalizme Faşizme gerek Sömürücü Kodamanlara Kapitalizme karşı uyarıyoruz. Halkımızı Faşistleri tel’ine, ve Kapitalist Avm ve Zincir marketleri de boykota davet ediyoruz..


Levent AKINCI