Kategoriler
Güncel

Ümmet Ruhu

İslami Arap ve Kürt kardeşler arasında İslami Türk tarihine olan muhabbet ve özlem sosyal medyadaki çeşitli klip ve ezgilerinde neşidlerinde de sıkça görülüyor.

Arap kardeşlerin Ömer Muhtar filminden bir kesitle hazırladıkları bu klipteki neşidde, dikkatle dinlenilirse, İslami Türk tarihi büyük yer tutuyor.. Lanet olsun bizi bize yabancılaştıran küffara!
Erbil’deki Kürt kardeşlere ait bu klipte de Sultan Fatih sahnesi yer almış. Geçenlerde Erbil’de hanımlar arası hadis ezberleme yarışması yapılmış ve binlerce Kürt hanımefendi iştirak etmişti. Videoda onlara da islami uyanışın mühim bir parçası olarak yer verilmiş. Var olsunlar.
Mekke’de Ecyad Kalesi’ndeki son Türk birliklerinde bölük emîni olarak muharip askerlik yapmış olan Bozok Yozgat’lı dip dedem Gazi Ali hakkında Arap kardeşlerin gururlandıran ve hüzünlendiren yorumları..
Temsili; Sultan Muhammed Alparslan, Sultan Salahaddin Eyyubi, Sultan Zahir Baybars, Sultan Muhammed Fatih, Halife Sultan Süleyman, Barbaros Hayruddin Paşa.. Rahimehumullah.
Resim ve fotoğraflar; Son iki asrın mumtaz şahsiyetlerinden bazıları; Dağıstanlı İmam Şamil, Türkistanlı Yakup Han, Osmanlı Türk Gazi Osman Paşa, Sûdanlı Ali Dinar, Libyalı Ömer Muhtar, Türkistanlı Osman Batur, Osmanlı Kürdistanlı Şeyh Said, Filistinli Izzeddin Kassam, Osmanlı Türk Şeyhülislam Mustafa Sabri, Mısırlı Seyyid Kutub, Afroamerikan Malcolm X, Filistinli Abdullah Azzam, Mısırlı Halid İstanbuli, Arabistanlı Cuheyman Uteybi, Çeçenistanlı Cevher Dudayev, Ürdünlü Samir Hattab, Çeçenistanlı Şamil Basayev.. Rahimehumullah..

Tüm laikçi ve ulusçu ideolojilere rağmen biz hâlâ “Ümmet”iz..

İslam ilinde yine azdı zulümât
Leyl-ü nehâr taşınır efkâr değildir
Yazam desem geçmez ki nazma kelimât
Ticarethânedeki defter değildir..

Münafık der ki boşa gider emekler
Dâvâ kırk yıl da geçse hâlâ emekler
Ruhumuzda bir volkan sessizce bekler
Sükûtumuz her zaman ikrâr değildir..

Dilşâd olur bağımız döner bağuban
Yeter ki temyîz et sen balı ağudan
Batsa da güneş yine doğar doğudan
Akıncı sanma târih tekrâr değildir..

https://youtube.com/shorts/fO8eJMzVwEA?feature=share