Kategoriler
Güncel

Yuttuğumuz Zehir


Asrımızda ne kadar ahlaksız takımı varsa adına şair, yazar, müzisyen, ressam, oyuncu vs sözde sanatçı demişler..

Kastettiğim, Necip Fazıl, M. Akif İnan, Orhan Kemal, Yaşar Kemal vs gibiler değil. Kastım daha çok Kazanova Cemal Süreya, Turgut Uyar, çok kocalı Tomris Uyar vs.. Çarpık ilişkiler.. Kim kimin nesi olur, desek herkes herkesin kocası karısı diyecekler adeta.. Bbg’li ve Lgtbli günlere böyle gelindi.. Kademe kademe..

Bir kaç nesil bunların ve emsallerinin itikadsızlık ve ahlaksızlığını taklid ederek helak oldu ziyan oldu.

Şimdilerde Ateist ve Fırıldak Sebahattin Ali yeniden şişiriliyor, yayınevleri ve saire medya tarafından. Onun neresini beğenmedin hocam diyecekler şimdi..

Birincisi, Türk romanı diye bildiğimiz kitaplar içerik bir yana üslup olarak bildik batı klasiklerinin taklididir. Ballandıra ballandıra övdükleri ilk romanların hepsi de tanzimattan beri takip ve taklit edilen batılı romanları model almışlardır. Hiç de yeni ve özgün değiller yani. Elbette okunur denecek romanlar ve hikayeler de var yakın tarihimizde. Ama bildik roman batı tarzı bir yazımdır bunu herkes bilir.

Ve en önemlisi; eski yazıyı bilip de Sebahattin Ali’nin kendi el yazısıyla yazdığı meşhur “Aldırma Gönül” şiirine göz atanlar şunu fark edeceklerdir; şiirde yaradana küfrediyor.

Bildiğim kadarıyla; M. Kemal’e hakaret ettiği ve diger Cumhuriyet elitleriyle de alay ettiği bir şiirinden dolayı 1932’de kısa süre Konya ve Sinop hapishanesinde tutulur ve aynı senelerde Nazım Hikmet’ten de etkilenip Komünist olur. Bu arada bir dönemde hapisteyken M. Kemal’e, kendisinden af dileyen ve yalvar yakar olduğu bir mektup da yazar.. Sonraki senelerde ise eski halinden döndüğünün kanıtı olarak “Benim Aşkım” isimli şiiri yazmıştır. Bu kez M Kemal övgüleri vardır şiirde..

Başın öne eğilmesin aldırma şiiri şimdilerde şarkı. Osmanlıca bilenler internette bulup okuyabilir; haşa; dertlerin kalkınca şaha “Bir küfür yolla” Allah’a diyor.. Görülen o ki; seneler sonra, kurnazlık yapan Edip Akbayram ve emsalleri; ‘keriz Anadolu halkı bu şarkıyı asla kabul etmez plak kaset satamayız’ diye düşünerek olsa gerek, o bir küfür yolla kısmını “Bir sitem yolla” diye okudular, gösterdikleri halkçılık(?) göz yaşartıcı.. Bu arada, belirtelim, şarkının bu hali de küfürdür.. Yani kişiyi kafir yapar.

Yaradılmışa sövdüğü şiirden dönüp övgü şiiri bile yazan Sabahattin Ali’nin, Yaradan’a sövdüğü şiiri için tekzip teberri ettiğine dair hiç bir bilgimiz yok.. Düzene göre şekil alan bir ahlaksız!

Rabbimize, mukaddesatımıza ve kültürümüze söven bu mahlukun şiirini şarkı olarak dinlemeye söylemeye, veya popülizme modaya uyup İçimizdeki Şeytan vs kitaplarını okuma-okutma yarışına; ve bir yandan da ben de muslumanım demeye devam eden(?) arkadaş. Bu, kabul edilemez bir ahmaklık olur ve küfre rıza da küfürdür..

Aa hocam bilmiyordum bunları diyor çoğu genç. Evet bilecegiz. Öğreniyoruz. Zehri bal tasında sundular. İÇİMİZDEKİ ZEHRİ tanıyoruz yavaş yavaş.. Yüz senedir yutturduklari zehri.. Bir gün suratlarına kusmak için..

Kimleri böyle yutturmadılar ki? Yıldız suikastı için, ey şanlı avcı attın fakat yazık ki vuramadın diye şiir yazan Tevfik Fikret, Çırağan darbecisi Ali Suavi, ilk ahlaksız romanı yani Pençe’yi yazan Mehmet Rauf ve daha nice edebsiz hainleri sözde edebiyatcı şair vs diye içirdiler resmi kitaplarla. .

Gelelim Sebahattin Ali’nin bir yerde akıl hocası da sayılabilecek biri olan Nazım Hikmet’e..

Aslında kendisi Komünist olduğu halde Kemalizme sığınmasıyla meşhur Nazım Hikmet de kişilik olarak farklı değil. Önce Troçkist, sonra Leninist, daha sonraki dönemde de Stalinist, ve aralarda işi düştükçe de Kemalist olan halkçı (?) Nazım, meselâ Dersim katliamını gördüğü bildiği halde bu konudaki sessizliği ile haklı tenkitler almıştır. Ve hapis cezası alınca M. Kemal’e af dilendiği bir mektubu kendisi bir mektup da annesi yazmıştır. İnönü zamanında ise hapisten çıkarırlar ümidiyle yazdığı sırıtan ‘Kuvayı Milliye Destanı’nı yazmıştır. Ama M. Kemal’e adeta haşa uluhiyyet atfettiği halde umduğunu bulamamıştır..

Necip Fazıl Kısakürek 1923 seneli üstelik henüz cahiliyye dönemi iken meşhur “Veda” şiirini yazarken; hani şu son dörtlüğü çok hazin olan şiir; “Ümidim yılların seline düştü, Saçının en titrek teline düştü, Kuru yaprak gibi eline düştü, İstersen rüzgara salıver gitsin”.. İşin cevazı noktasında değilim, adam insana dokunmuş yani. Bir hissiyat var bir hüzün var.

Aynı sene yani 1923’te Nazım Hikmet “Trrum trrum, makinalaşmak istiyorum” zırvasını yazıyordu.. İnsanı maneviyatsız ve hissiyatsız, sadece emek ekmek, üretim tüketim, mutfak tuvalet döngüsü ile açıklamaya çalışan her ideoloji, komünizm, kapitalizm vs “Modern Dinler” batıldır ve tabiata ve fıtrata terstir!

https://www.facebook.com/BsmtvTR/videos/622245128613241/

Video; Nazım Hikmet Kızıl Çin’de. Çin Komünist Partisi kutlamalarında.. Doğu Türkistan soykırımcısı Mao ve Komünist Parti’nin propagandistliğini yapıyor..

https://www.facebook.com/korku.duvarini.yikmak/videos/252384192528869/

Nazım Hikmet Komünist Rusya işgalindeki Kırım Yalta’da; Batı Türkistan ve Kafkasya ve Balkan islam halklarına soykırım yapan Stalin’e ve Sovyet Komünist Partisi’ne yaltaklanırken..

Sonra videodaki o çocuklar büyüdü belki bazıları pilot oldu subay oldu, 1979-89 Afganistan işgalinde Afgan çocuklar için bebek şeklinde tuzaklı mayınlar serptiler köylere. Ve daha bir sürü katliama imza attılar..

Abd Avrupa ne kadar Sömürgeci Emperyalist ise Çin ve Rusya da o kadar Sömürgeci ve Emperyalisttir!

Hint alt Kıtası ve Arap ve Afrika islam beldeleri Abd ve Avrupa tarafından sömürülmüş ve katliam ve işkence ve tecavüzlere maruz kalmıştır.

Türkistan, Kafkasya, Kırım, Kazan ve Balkanlar da Çin ve Rusya tarafından sömürülmüş ve katliam ve işkence ve tecavüzlere maruz kalmıştır.

Küfür tek millettir. Haçlısı Moğolu Siyonisti Komünisti Kapitalisti Demokratı hepsi birdir!

İslam Ümmeti de Türk Arap Kürt Çerkes Zenci vs tek Millet üzeredir; Millet-i İbrahim!


Levent AKINCI